Bořetice

Tři Čtvrtě

Jsme rodinné vinařství a každý člen má svou důležitou funkci. Vinařil už můj děda, který to naučil tátu a ten to učí mě. Za oficiální rok vzniku vinařství by se dal považovat rok 2016, který byl zároveň i můj první ročník. Obhospodařujeme půl hektaru vinic v Bořeticích na trati Čtvrtě. Pracujeme s respektem k přírodě a ve sklepě dáváme vínům prostor, jaký potřebují.

Naše produkce je založena na červených vínech, protože trať Čtvrtě je díky své poloze (s úžasným výhledem na Pálavu) a podložím ideální pro modré odrůdy. Staré keře dávají vínům potřebné charisma. Mou láskou je Frankovka, na kterou jsem i nejvíc pyšná a je naší vlajkovou lodí.

Facebook
Tři Čtvrtě

Jak na vaše vinařství dopadají měnící se klimatické podmínky?

Změny samozřejmě vnímám, daleko víc však čím dál extrémnější výkyvy počasí, které negativně dopadají na révu. Vidím to na svém vinohradě, tři náročné roky po sobě mu daly pořádně zabrat. Je to něco, co nedokážeme ovlivnit, ale můžeme se s tím naučit pracovat.

Co by se mělo změnit? Myslet lokálně a jednat globálně. Začít u sebe a pracovat tak, aby z toho měla příroda prospěch. Protože pak se to vrátí.

Tři Čtvrtě Tři Čtvrtě Tři Čtvrtě
Zuzana Bukovská

Zuzana Bukovská

Jsem dcera vinařova a vzhledem k velikosti našeho vinařství mám na starosti prakticky všechno. Okolo vína se pohybuji už od dětství, ale přesto moje cesta k němu nebyla přímočará a k vinařství jsem se dostávala postupně. Baví mě rozmanitost a to, že je stále co objevovat. Ve sklepě, ve vinohradu. Každý měsíc má svoje kouzlo a vinaření není nikdy nuda. Víno je navíc skvělý nástroj k debatování. A to mě žene kupředu – zvídavost a taky že lidem naše víno chutná. Inspirací je pro mne každý vinař, který celý proces vnímá podobně jako já. Mám to štěstí, že jich mám kolem sebe spoustu.

Objednat kalendář

Kalendář už není v prodeji. Koukněte, kolik jsme vybrali peněz na pomoc přírodě a půdě kolem nás na transparentním účtu

Sledujte nás na sociálních sítích

Instagram
Facebook

Podpořte nás

Chcete projekt jakkoliv podpořit? Pomoci nám s financováním tisku nebo o nás jen napsat? Budeme ohromně rádi. Napište nám na email kontakt@prozdravoupudu.cz

Autoři projektu

Marek Dvořák

Reklamní fotograf, jehož vášní jsou poctivá řemesla a skutečné příběhy lidí. Rozhodl se využít to co umí nejlépe pro dobrou věc a zdravou půdu.

Facebook / Instagram / www.marekdvorak.com
Natália Dvořák

Vždy usměvavá milovnice dobrého vína a jídla. Svým zápalem pomáhá k tomu, aby měl celý projekt řád, význam a příjemný průběh pro všechny zúčastněné.

Partneři

© Všechna práva vyhrazena