Mutěnice

Dlúhé Grefty

První vinohrad jsem koupil v roce 2008 ze zcela praktického důvodu – abych měl trochu pohybu ve volném čase, protože nesportuji. V roce 2013 jsem zkusil udělat své první víno, a to stejnou cestou, jako jsem pracoval ve vinici – co možná nejšetrněji, v bio režimu. Postupně jsem vinice začal rozšiřovat, až jich mám 1,5 ha.

Ze svých vín mám osobně nejraději Müller a Neuburg. Úspěch mívá i můj oranžový tramín a ryšák z neznámé směsi bílých a červených odrůd.

www.dluhegrefty.cz
Dlúhé Grefty

Jak na vaše vinařství dopadají měnící se klimatické podmínky?

Protože ve vinařství pracuji relativně krátce, ještě nedokážu smysluplně sesumírovat odpověď na to, jak na moje vinařství dopadají měnící se klimatické podmínky. V jednom mám ale jasno – není potřeba s přírodou válčit, ale spolupracovat.

Dlúhé Grefty Dlúhé Grefty Dlúhé Grefty
Jaroslav Tesařík

Jaroslav Tesařík

Jsem takový kluk pro všechno. Jenom etikety na lahve většinou lepí manželka! (A také vaří pro brigádníky a různé návštěvy). Od roku 2008, kdy jsem ve vinařství začal, mi práce kolem vína nabobtnává až do dnešních rozměrů. A co mě žene kupředu? Práce v přírodě, setkávání s lidmi. Je to zkrátka tvůrčí činnost, která má smysl a dělá spoustě lidí radost. A takové poctivě udělané naturální víno je inspirací vždy, ať už je od kohokoliv!

Objednat kalendář

Kalendář už není v prodeji. Koukněte, kolik jsme vybrali peněz na pomoc přírodě a půdě kolem nás na transparentním účtu

Sledujte nás na sociálních sítích

Instagram
Facebook

Podpořte nás

Chcete projekt jakkoliv podpořit? Pomoci nám s financováním tisku nebo o nás jen napsat? Budeme ohromně rádi. Napište nám na email kontakt@prozdravoupudu.cz

Autoři projektu

Marek Dvořák

Reklamní fotograf, jehož vášní jsou poctivá řemesla a skutečné příběhy lidí. Rozhodl se využít to co umí nejlépe pro dobrou věc a zdravou půdu.

Facebook / Instagram / www.marekdvorak.com
Natália Dvořák

Vždy usměvavá milovnice dobrého vína a jídla. Svým zápalem pomáhá k tomu, aby měl celý projekt řád, význam a příjemný průběh pro všechny zúčastněné.

Partneři

© Všechna práva vyhrazena