Starý Poddvorov

Krásná Hora

Vinařství vzniklo v mé hlavě už v roce 2003 a po fázi rodinného hobby vinařství jsme naznali, že pro výrobu vína potřebujeme lepší podmínky. Proto jsme od roku 2010 ve Starém Poddvorově a hospodaříme na 7,5 ha v biorežimu a podle biodynamických pravidel. Pro naše vinařství jsou charakteristická suchá vína z francouzských odrůd z větší části v dubových sudech. Naše stěžejní odrůda je Pinot Noir a nejvíc jsme pyšní na všechny barrel selection a cuvée Viktoria.

www.krasnahora.com
krásná hora

Jak na vaše vinařství dopadají měnící se klimatické podmínky?

Změny pociťujeme čím dál víc. Podmínky srážek a teplot se mění natolik, že nás přiměly vymýšlet nové postupy v hospodaření ve vinicích a zpracování hroznů. Nicméně to se určitě netýká jenom nás, ale i všech okolo.

Nejdřív je potřeba, aby si to lidé vůbec uvědomili. Teprve potom mohou začít přemýšlet s větším výhledem do budoucna a podřídit tomu svou práci ve vinohradech i změnit své chování vůči krajině.

krásná hora
krásná hora

Marek Vybíral

Moje funkce ve vinařství je: všechno ostatní. K vínu mě nejdřív přivedl můj děda, po čase znovu Francie, a nakonec žena Blanka. Nejvíc mě baví, že společně můžeme tvořit, dělat si všechno po svém a že to lidem chutná. Dopředu nás žene potřeba být lepší, zajímavější, poctivější. Dřív jsme měli ve světě vzory, dnes už máme kolegy. Každé poctivé víno je pro nás inspirací.

Objednat kalendář

Kalendář už není v prodeji. Koukněte, kolik jsme vybrali peněz na pomoc přírodě a půdě kolem nás na transparentním účtu

Sledujte nás na sociálních sítích

Instagram
Facebook

Podpořte nás

Chcete projekt jakkoliv podpořit? Pomoci nám s financováním tisku nebo o nás jen napsat? Budeme ohromně rádi. Napište nám na email kontakt@prozdravoupudu.cz

Autoři projektu

Marek Dvořák

Reklamní fotograf, jehož vášní jsou poctivá řemesla a skutečné příběhy lidí. Rozhodl se využít to co umí nejlépe pro dobrou věc a zdravou půdu.

Facebook / Instagram / www.marekdvorak.com
Natália Jankechová

Vždy usměvavá milovnice dobrého vína a jídla. Svým zápalem pomáhá k tomu, aby měl celý projekt řád, význam a příjemný průběh pro všechny zúčastněné.

Partneři

© Všechna práva vyhrazena