Bavory

Gala

Gala Vinařství jsme založili v roce 2007. Sídlíme v Bavorech u Mikulova, na Pálavě, a naše vinice se rozkládají na 9,5 ha ve vinařských obcích Bavory a Perná. Základem je pro nás půda – živý organismus, která přináší vitální keř révy, na něm dokonalý hrozen, a nakonec víno jako přírodní produkt. Snažíme se o soužití s přírodou a máme k ní respekt; jsme součástí jedinečného místa přímo na úpatí Stolové hory v CHKO Pálava a UNESCO. Pěstujeme odrůdy, kterým vyhovuje vápenité terroir – především Ryzlink vlašský a Chardonnay, Pinor noir a Merlot.

www.galavinarstvi.cz
Vinařství Gala

Jak na vaše vinařství dopadají měnící se klimatické podmínky?

Příroda má obrovskou sílu a člověk se s ní musí naučit žít a přizpůsobit se. Myslím, že réva vinná je tady tisíce let a pevně věřím, že ještě dlouho bude. Je toho ještě mnoho před námi a vše je především o lidském myšlení – nejen něco chtít, ale také to dělat. Budovat větší vztah k půdě, k místu, k okolí – aby to vše působilo dobře jako celek. A trochu zpomalit a používat zdravý selský rozum.

Vinařství Gala Vinařství Gala Vinařství Gala
Vinařství Gala

Jaromír Gala

Jsem vinohradník a vinař, majitel Gala Vinařství, a. s. Narodil jsem se ve vinařské rodině v Kobylí na Moravě, oba dědové vinařili. Vystudoval jsem Střední vinařskou školu ve Valticích a MU v Lednici na Moravě. Co mě nejvíc žene kupředu? Práce s přírodou, starost a péče o kousek vám svěřené země... a také to, že každý rok je jiný a není vidět na konec. Už během studií jsem jezdil pracovat do vinařství ve Wachau, kde jsem poznal a pochopil, jak funguje vinařská rodina. Líbí se mi architektura vinařských staveb propojená s přírodou, tak, jak jsem měl možnost ji poznat v Britské Kolumbii v Kanadě. Inspiroval mě také přístup k vínu a energie lidí v Gruzii. Konkrétní vzor nemám, protože všude se můžete naučit něčemu novému. Mám rád vína, kde je vidět, že byla udělána z dokonalého hroznu a že vinař o své práci přemýšlel a zkrátka „umí“. A také mám rád vína vyjadřující místo původu a vína s dobrou energií.

Objednat kalendář

Kalendář už není v prodeji. Koukněte, kolik jsme vybrali peněz na pomoc přírodě a půdě kolem nás na transparentním účtu

Sledujte nás na sociálních sítích

Instagram
Facebook

Podpořte nás

Chcete projekt jakkoliv podpořit? Pomoci nám s financováním tisku nebo o nás jen napsat? Budeme ohromně rádi. Napište nám na email kontakt@prozdravoupudu.cz

Autoři projektu

Marek Dvořák

Reklamní fotograf, jehož vášní jsou poctivá řemesla a skutečné příběhy lidí. Rozhodl se využít to co umí nejlépe pro dobrou věc a zdravou půdu.

Facebook / Instagram / www.marekdvorak.com
Natália Dvořák

Vždy usměvavá milovnice dobrého vína a jídla. Svým zápalem pomáhá k tomu, aby měl celý projekt řád, význam a příjemný průběh pro všechny zúčastněné.

Partneři

© Všechna práva vyhrazena